NOWOŚCI w PROJEKCIE
BAZA DOBRYCH PRAKTYK
CZYLI JAK ROZWIĄZAC PROBLEM BIEDY
DZIĘKI SZANSOM , JAKIE DAJE WOLNY RYNEK

POLECAMY!!!

Ministerstwo Skarbu Państwa uruchomiło portal www.prywatyzacjadlaludzi.pl
, który zawiera bogatą bazę publikacji, multimediów i artykułów prasowych poświęconych własności prywatnej, inwestowaniu na giełdzie oraz prywatyzacji.
WIĘCEJ

Tworzony jest również profil projektów edukacyjnych Ministerstwa Skarbu Państwa i akcjonariatu obywatelskiego na facebooku (www.facebook.com/... lub hasło akcjonariat obywatelski w wyszukiwarce), na którym będą zamieszczane informacje na temat: bieżących działań edukacyjnych, prywatyzacji giełdowych i inwestycji oraz zdjęcia i relacje z realizowanych projektów.
WIĘCEJ

W dniach 25-26 listopada 2009 r. Fundacja Inicjatyw Menedżerskich w porozumieniu z Radą Prawną Episkopatu Polski przeprowadziła dwudniowe warsztaty edukacyjno-metodyczne dla 30 duchownych, których celem było przekazanie podstawowej wiedzy na temat współczesnej gospodarki rynkowej i prywatyzacji, przełamanie funkcjonujących stereotypów i uprzedzeń, przygotowanie do nauczania wiernych oraz podjęcia działań wspierających aktywność gospodarczą w swoich parafiach.
WIĘCEJ

Jeszcze w listopadzie br. odbędą się dwudniowe bezpłatne warsztaty edukacyjno-metodyczne. Zajęcia prowadzone będą przez uznanych ekspertów z dziedziny prawa, zarządzania, etyki (zarówno duchownych, jak i świeckich)
WIĘCEJ

Projekt jest realizowany w porozumieniu z
Radą Prawną Episkopatu Polski

VADEMECUM PRAKTYK PRYWATYZACYJNYCH
opracowanie w ramach projektu „Most nad rzeką uprzedzeń czyli prywatyzacja z ludzką twarzą”
WERSJA PDF

KRÓTKO O PROJEKCIE

Projekt „Most nad rzeką uprzedzeń czyli prywatyzacja z ludzką twarzą” powstał w odpowiedzi na konkurs na projekty edukacyjne adresowane do duchownych i środowisk religijnych, ogłoszony przez Ministerstwo Skarbu Państwa. Jego ideą jest zainicjowanie procesu przemian w świadomości i działalności duszpasterskiej księży i kleryków z diecezji południowo-wschodniej Polski w odniesieniu do procesów prywatyzacyjnych i własności prywatnej.

Projekt został opracowany i będzie realizowany przez Fundację Inicjatyw Menedżerskich we współpracy z Komisją Rady Prawnej Konferencji Episkopatu Polski i jest konsekwencją długofalowej współpracy obydwu instytucji, ukierunkowanej na prowadzenie wspólnych kompleksowych działań, mających na celu podnoszenie wiedzy i umiejętności osób duchownych z zakresu gospodarki wolnorynkowej i zarządzania. WIĘCEJ

Przy realizacji projektu współpracujemy z Konsultorem Rady Prawnej Episkopatu Polski ks. prof. Sławomirem Fundowiczem


PROJEKT ODBYWA SIE POD PATRONATEM MINISTRA ALEKSANDRA GRADAPROJEKT JEST WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA SKARBU PAŃSTWA
www.prywatyzacjadlaludzi.pl
Informacja MSP: Rozstrzygnięcie konkursu na realizację projektów edukacyjnych na temat własności prywatnej i prywatyzacji
adresowanych do duchownych i przedstawicieli środowisk religijnych